Atletika

Zadovoljni svojim uspjehom

Početkom listopada u našoj školi održano je sportsko natjecanje. U njemu su sudjelovali učenici od 5. do 8. razreda naše škole i učenici škola koje smo ugostili: OŠ Vladimir Nazor (Đakovo), OŠ Ivan Goran Kovačić (Đakovo) i Osnovna škola Selci Đakovački. Natjecanje je započelo skokom u vis i bacanjem kugle, a nakon toga uslijedio je skok u dalj i bacanje votexsa. Završetkom tih aktivnosti učenici su se zagrijavali za natjecanje u trčanju i štafeti. Proglašenje pobjednika je slijedilo nakon kratkog odmora. Prvo mjesto u svim aktivnostima odnijela je Osnovna škola Vladimir Nazor, a našim učenicima želimo više sreće iduće godine.

Pitala sam dvije učenice naše škole o dojmovima s natjecanja, evo što sam saznala…

•  Kakva je bila atmosfera?

Danijela: Bila je velika strka, svi su bili uzbuđeni. Većina je učenika imala veliku želju za pobjedom, kao i mi… Kada je natjecanje započelo, svatko je navijao za koga je htio i tko mu je bio favorit. Svi smo se odlično zabavili i nadam se da ćemo sve to ponoviti sljedeće godine.

Kristina: Bilo je vrlo zabavno, svi su bili natjecateljski raspoloženi i spremni za pobjedu. Osjetio se sportski duh u svima nama, željeli smo biti prvi i pod svaku cijenu proći dalje na županijsko natjecanje.

•  Kako ste se osjećale prije natjecanja?

Danijela: Prije natjecanja bila sam uzbuđena, ali bilo me i strah jer nisam znala s kim ću se natjecati, koliko će nas biti… Razmišljala sam što ako budem zadnja. Bila sam u neizvjesnosti, ali Ipak imala sam veliku želju da budem prva.

Kristina: Prije natjecanja bila sam smirenija  od ostalih učenika. Najviše me brinulo to kakav ću rezultat ostvariti  jer nisam znala koliki rezultat postižu djevojke iz drugih škola. Čekala sam kada ću se natjecati i pripremala sam se da dam što više od sebe.

• Jeste li  zadovoljne uspjehom koji ste postigle?

Danijela: Bila sam druga. Zadovoljna sam svojim uspjehom iako sam tada bila razočarana jer sam znala da sam mogla bolje.

Kristina: I više nego zadovoljna. Iznenadila sam se kada sam vidjela rezultat, nije drugo mjesto sitnica. Dosta snage i truda sam uložila u pripremu uz pomoć nastavnika koji me neprestano bodrio i govorio mi da dam sve od sebe,što je na kraju rezultiralo drugim mjestom. Ponosna sam na sebe jer ovakvo što nisam očekivala.

Marija Jukić, 7.a

objavio: Marina Gregić   datum: 31. 10. 2016.