Škola u prirodi - Orahovica

Škola u prirodi, Orahovica od 27.3.2017. do 1.4.2017.

Učenici 3.razreda iz Semeljaca i Koritne su išli u Školu u prirodi koja se godinama već održava u Orahovici u organizaciji Crvenog križa iz Osijeka.

Cilj škole u prirodi je stečena znanja o prirodi upotpuniti novim znanjima, razvijati sposobnost samostalnog boravka izvan roditeljskog doma, usvajati i razvijati vrijednosne stavove i poželjno ponašanje, kroz obuku neplivača steći naviku plivanja i steći diplomu plivača.

Svaki dan smo se ustajali u isto vrijeme i prema rasporedu za određeni dan izvršavali određene zadatke. Prvi dan su učenici imali inicijalno testiranje u plivanju, nastavu u lijepo opremljenim prostorijama te večernji program kojeg su osmislili studenti Fakulteta za odgojne i obrazovne znanosti. Jednu večer su učenici imali noćno kupanje, jedan dan smo išli u disco, dva popodneva smo išli u dugu šetnju kroz grad (do jezera i do ranča).

Posljednji dan su učenici imali finalno testiranje u kojemu im je učiteljica plivanja odredila stupanj usvojenosti plivanja od 1 do 5. Tad su dobili i diplome plivača.

Nakon pakiranja putnih torbi i sređivanja soba u kojima smo boravili, krenuli smo na put kući. Na putu do kuće zašli smo u ZOO u Našićkom Markovcu gdje su učenici oduševljeno razgledavali životinje.

Kućama smo došli u kasnim popodnevnim satima u subotu 1.4.2017.

Učiteljice: Ivanka Lukić i Elizabeta Moskalj

objavio: Marina Gregić   datum: 10. 4. 2017.

« Listopad 2017 »