Učenje nije mučenje

Projekt „Učenje nije mučenje“ prvotno je bio namijenjen učenicima 5. razreda, kako bi im se olakšala prilagodba na novi razred. Naime, u 5.razredu učenike su dočekali novi školski predmeti s više sadržaja i težim gradivom.

Osim toga, učenici su se suočavali s brojnim promjenama kao što je izmjena učionica između svakog školskog predmeta, putovanje u školu i iz škole, brojniji razredni odjeli, mnoštvo novih i nepoznatih učitelja i učenika... Stoga, u razdoblju do listopada do prosinca 2016. godine sudjelovanje u projektu bilo je omogućeno svim petašima. Učenici su, okupljajući se svakog utorka, naučili kako planirati svoje učenje i bolje se organizirati, kako pripremiti mjesto i odrediti vrijeme za učenje, kako se suočavati sa strahom koji se nerijetko javlja neposredno prije, za vrijeme i nakon ispitnih situacija. Osim toga, učenici su naučili upotrebljavati različite mnemotehnike za vrijeme učenja te izrađivati umne mape.

Nakon uspješno provedenog projekta s učenicima 5. razreda, uočena je potreba za razvojem vještina učenja i kod starijih učenika. Stoga je tijekom praznika projekt ponovno izveden u nešto kraćem obliku. Od 11. do 13. siječnja, u vremenu od 9 do 11 sati, učenici su dobrovoljno dolazili u školu kako bi obogatili svoje vještine i primjenjujući dobivene savjete uspješnije započeli drugo polugodište.

(Klikom na fotografiju uvećajte ju)

objavio: Marina Gregić   datum: 18. 1. 2017.

« Listopad 2017 »