Vijesti PŠ Kešinci
Pomozi i razveseli

Projekt Pomozi i razveseli nastavljamo i ovu školsku godinu 2023./2024.

Više o projektu pročitajte klikom na poveznicu: Pomozi i razveseli

5. Smotra malih zborova

5. Smotra malih zborova u organizaciji PŠ Kešinci održana je 15. lipnja 2023.g.

u svečanoj sali  Doma u Semeljcima.

Sudjelovalo je 49 djece vrtićkog uzrasta u 2 mala zbora,  209 učenika u

7 zborova i tamburaškom skupinom te 30 odgojiteljica, učiteljica i učitelja.

IZVJESCE 5. smotra.pdf

Baltazar dan

Pozdrav jeseni

PŠ Kešinci održala je terensku nastavu Pozdrav jeseni 3. listopada 2022.

Učiteljice i učenici sastali su se ispred škole i u šetnji do nogometnog
igrališta promatrali kako se priroda mijenja u jesen.

Na nogometnom igralištu održane su dvije utrke. U utrci djevojčica
prvo mjesto je zauzela Tena Azinić, drugo Sara Filaković i treće
Leona Vujnović, učenice četvrtoga razreda.
U utrci dječaka prvo je je mjesto osvojio Mateo Lončarević, učenik
četvrtoga razreda, drugo mjesto Luka Zegnal, učenik drugoga razreda
i treće mjesto Patrik Crljenica, učenik trećega razreda.

Nakon toga, djevojčice su se podijelile u dvije ekipe i natjecale se u
igri graničar, a dječaci u nogometu.

Pomozi i razveseli

Ove školske godine učenici i učitelji razredne nastave naše škole započeli su projekt Pomozi i razveseli, koji za cilj ima promicati humanitarne vrijednosti i osobnu odgovornost življenja u zajednici.

Projektu su se pridružili i učenici i nastavnici predmetne nastave.
Projekt će educirati, poticati važnost i usađivati vrijednosti koje promiče humanitarna pomoć. Stvarati navike brige za naš okoliš i razvijati osobnu odgovornost za očuvanje prirodnih resursa. Učenici će sudjelovati u humanitarnim aktivnostima u svojim razrednim odjelima i doprinositi društvenoj solidarnosti.
Planirane aktivnosti ostvarivat će se uz podršku roditelja i šire obitelji.

„Nitko nikada nije postao siromašan davanjem.“ (Anne Frank)

Slovarica mojeg zavičaja

Zavičajni rječnik

GROFOVI I GROFICE NA JEDAN DAN

Edukativnim su se cjelodnevnim izletom u Jastrebarsko i Draganić četvrtaši PŠ Kešinci zajedno s polaznicima PŠ Mrzović na jedan dan vratili u povijest, gotovo 300 godina unatrag! Već su po dolasku na karlovačko područje, prošle srijede, 14. svibnja, razgledali stari dvorac grofofaErdödy, smješten u lijepome perivoju u Jastrebarskom, da bi se potom uputili u crkvu svetog Jurja u Budrovcima i na zanimljivo barokno imanje Contessa s kurijom.

Boraveći u posjetu znamenitostima djeca su s pozornošću slušala priče o životu aristokracije u dvorcima, hrabrim vitezovima i mladim damama, ali i njihovim kočijama, balovima i dvorskim kuhinjama. Malim je Slavoncima najveći doživljaj bila kurija i bogata odaja s raskošnim haljinama i kostimima dvorskih uzvanika ili osoblja, što su ih i sami s oduševljenjem odijevali. Za svečanim su se stolom i uz svijeće nakon toga prepustili slastima pravog ručka za grofove i grofice, kako se pripremalo i objedovalo u 17. stoljeću. Na imanju Contessakešinački su i mrzovićki školarci vidjeli još plemenite bijele lipicance, čuli romantičnu legendu o mladom kraljeviću, vili i konju, a u bajkovitom se krajoliku, osim prepuštanja mašti, nisu zaboravili ni fotografirati.

Put kući uslijedio je, čini se, prebrzo. Ipak, uz igru i zabavu male su glavice puno toga zapamtile, panoramski se u povratku razgledavao Karlovac, a nova su znanja o tome kako se živjelo u barokno doba u srcu naše domovine ponijele kući.

Fotografije možete pogledati ovdje.

« Rujan 2021 »