UPISI U PRVI RAZRED U ŠK. 2024./2025. GODINI

Poštovani roditelji prvoškolaca!

Dostavljamo vam raspored pedagoškog pregleda djece za upis u prvi razred. Zbog zaštite podataka imena djece navedena su u inicijalima pa vas molimo da obratite pozornost na školu koju će dijete pohađati kako biste prepoznali inicijale svoga djeteta.

Pregledi školske pedagoginje i psihologinje održat će se u školama u mjestu stanovanja djeteta, izuzev pregleda djece iz Forkuševaca i Vučevaca. Iz prostornih razloga pregledi te djece obavit će se u matičnoj školi u Semeljcima.

Obavijest o liječničkom pregledu djece kao i termine istih dostavit ćemo vam čim primimo informacije od školske liječnice.

Ukoliko imate bilo kakvih pitanja vezano uz upise kontaktirajte nas na telefon 031/856-081.

Stručna služba OŠ Josipa Kozarca Semeljci

Svjetski dan Downovog sindroma

Savršeni na malo drugačiji način

Kako bi upoznali svijet s ovim poremećajem i pri tomu potakli ljude na veće poštivanje prava oboljelih, 21.3. obilježava se Svjetski dan Down sindroma. Downov sindrom je poremećaj koji dovodi do  kašnjenja u razvoju djece. Uzrok mu je pogrešan prijenos kromosoma tijekom stanične diobe, tj. u jednoj stanici nađe se višak cijelog ili dijela jednog kromosoma.

Učenici trećeg razreda naše škole obukli su različite čarape kako bi pokazali  oboljelima da se zapravo ne razlikuju od ostalih ljudi i da su savršeni na malo drugačiji način. Nošenjem šarenih čarapa dali su podršku borbi osoba s Down sindromom radi njihove lakše integracije u društvo.

Većim razumijevanjem i poboljšanjem njihovog položaja u društvu možemo poboljšati kvalitetu života osoba sa sindromom Down.

Marija Jukić, 7.a

objavio: Marina Gregić   datum: 27. 3. 2017.

« Ožujak 2024 »