Sigurnost i zaštita djece na internetu

U srijedu 31. siječnja 2024. godine policijska službenica za prevenciju Policijske uprave osječko-baranjske održala je predavanje za učenike sedmih razreda na temu
“Budi navijač, a ne razbijač”.

Zanimljivim interaktivnim predavanjem policijska službenica je nastojala
upoznati učenike s problemom nasilja na sportskim natjecanjima, vrijeđanja na rasnoj, nacionalnoj, vjerskoj i drugoj osnovi, ozljeđivanja i uništavanja javne i privatne imovine te je naglasila kako navedeno iziskuje uključivanje svih društvenih struktura zajednice kako bi se problem nasilja na sportskim natjecanjima riješio na dobrobit svih.

Uz navedeno, ovim predavanjem nastojalo se staviti naglasak na zakonsku
regulativu sprječavanja nereda na športskim natjecanjima kojom se nastoji stvoriti osjećaj sigurnosti svih sudionika sportskih natjecanja te smanjiti nerede na sportskim natjecanjima, uz podizanje razine kulture navijanja i razine znanja i svijesti o posljedicama nereda i nesportskog ponašanja na sportskim natjecanjima.

objavio: Marina Gregić   datum: 31. 1. 2024.

« Svibanj 2024 »