Dan sigurnijeg interneta

Dan sigurnijeg interneta  je jedan od najvažnijih dana u kalendaru informacijske sigurnosti, a obilježava se svake godine, drugog dana u drugom tjednu veljače. Prilika je to da se podsjetimo zašto je biti dobro informiran kako bismo izbjegli sve oblike internetskih prijevara.

Svake godine, na drugi dan drugog tjedna drugog mjeseca milijuni ljudi diljem svijeta udruže se kako bi sudjelovali u događajima i aktivnostima kojima žele podići svijest o sigurnosnim problemima na Internetu. Slogan ovogodišnjeg Dana sigurnijeg Interneta glasi„ Budite promjena: Ujedinite se za bolji Internet.“  Cilj je poboljšati kvalitetu sadržaja i usluga koje su nam dostupne online, s fokusom na sigurnost, prije svega djece i mlađih osoba.

Tako su i učenici 2. razreda Osnovne škole J. Kozarca Semeljci obilježili Dan sigurnijeg interneta kroz sat razrednika.

Mnogo je toga što nam se sviđa online, no isto tako, Internet se svaki dan koristi i za loše stvari, a mladi su često oni koji za to plate cijenu. Svakodnevno treba pričati s djecom o potencijalnim opasnostima koje vrebaju iz ekrana. No ne samo s djecom. Iz razgovora s učenicima često čujemo kako se i njihovi roditelji krivo ponašaju u bespućima Interneta.

Učiteljica je djecu upozorila kako ne smiju zatvoriti oči pred nečim što nije dobro. Ako na društvenim mrežama vide nešto što ih je uzrujalo ili povrijedilo (objave ili fotografije), mogu to prijaviti ili potražiti pomoć starije osobe od povjerenja.

Učiteljica Ivona Grbeša

objavio: Marina Gregić   datum: 14. 2. 2023.

« Ožujak 2024 »