POHVALJENI I NAGRAĐENI UČENICI NAŠE ŠKOLE

Ove godine, po prvi puta, u sklopu 29. Đakovačkih bušara organiziran je likovni natječaj pod nazivom „Poklade u mom gradu“. Organizatori su bili Turistička zajednica grada Đakova i Grad Đakovo.

Natječaj je potaknuo mnoge učitelje i nastavnike da u natječaj uključe svoje učenike pa su tako na natječaj pristigla 602 likovna rada u dvije kategorije: razredna nastava (509 radova) i predmetna nastava (93 rada). Osim učenika s područja grada Đakova i Đakovštine, na natječaj su se javile škole iz Šibenika i Crvenice (Tomislavgrad, BIH).

Izložba je otvorena 4. veljače s početkom u 11 sati u kući Reichsman, a pohvale nagrade je uručilo stručno povjerenstvo i gradonačelnik grada Đakova Marin Mandarić.

Pohvalu stručnog povjerenstva osvojio je naš učenik Fran Kaptein, 3. razred osnovne škole Semeljci (mentorica Ivona Grbeša).

Ove godine uz održane 29. đakovačke bušare u punom  svom sjaju, održao se i virtualni izbor najbolje maske. Tako su učenici 2. razreda Osnovne škole J. Kozarca, Semeljci sudjelovali s grupnom maskom Mumije. Tako je povjerenstvo za odabir najboljih maski/kostima u sastavu Ambra Kordić , ravnateljica Dječjeg vrtića Đakovo, Dajana Karas Dragić, mag. educ. art., učiteljica likovne kulture i Filipa Francem, stručna suradnica Turističke zajednice grada Đakova složilo se da su u kategoriji GRUPNE MASKE / KOSTIMI učenici 2. razreda osnovne škole nagrađeni za 1. mjesto.

1. OŠ Josipa Kozarca, Semeljci, maska -  Mumije, pogledajte na linku: https://bit.ly/412JW4q

Učiteljica Ivona Grbeša

objavio: Marina Gregić   datum: 14. 2. 2023.