Zabavna matematika u Semeljcima, Selcima i Trnavi

Matematika može biti zabavna, znaju svi koji ju vole, ali može biti još i zanimljivija. Koliko „zanimljivosti“ postoji u matematici moglo je saznati više od 80 učenika osnovnih škola u Semeljcima, Đakovačkim Selcima i Trnavi, koji su odvojili tri dana svojih zimskih praznika kako bi se družili i učili na Zimskoj školi matematike.

Riječ je o nizu radionica koje su održane 4., 5. i 6. Siječnja u osnovnim školama u Semeljcima, Đakovačkim Selcima te u Trnavi, svakog dana u drugoj školi. Prijevoz i okrjepa osigurani su u sklopu projekta „STEM – moje obrazovanje“, koji provodi Osnovna škola Josipa Kozarca Semeljci, uz partnerstvo OŠ J. J. Strossmayera, Trnava i OŠ Đakovački Selci. Projekt je financiran sredstvima financijskog mehanizma Europskog gospodarskog prostora i

Učenici od 2. do 8. razreda sudjelovali su tako na raznim radionicama koje se predvodili učitelji matematike, fizike i razredne nastave. Matematičke mozgalice, integrami, matematički nogomet, kriptografija, magfični kvadrati, matematičke osmosmjerke, sudoku, stupičasti dijagrami, neobična geometrija, tangram, matematički klokan i matematički alias… popis je poduži, a mladi „stemovci“ zabavili su se i naučili još ponešto o matematičkim bespućima.

A matematiku se ne rješava na prazan želudac pa se svakog dana nešto valjalo „prigristi“…

objavio: Marina Gregić   datum: 10. 1. 2023.

« Ožujak 2024 »