PŠ Mrzović - Svjetski dan jabuka i Europski tjedan programiranja

Učenici područne škole Mrzović u četvrtak  20.listpada su obilježili Svjetski dan jabuka.

Posjetili smo moderni voćnjak obitelji Cestar. Nakon razgovora, brali smo jabuke koje su nam poklonili domaćini. Zasladili smo se njihovim sokom, kolačima od jabuka te slatkšima.

Najveća radost učenicima bila je vožnja vlakićem oko voćnjaka.
Nakon razgledavanja, vratili smo se u školu gdje su učenici radili štrudlu od jabuka.

Dok se štrudla pekla, učenici su sudjelovali u različitim igrama.

Terensku nastavu i Svjetski dan jabuka upotpunili smo i Europskim tjednom programiranja. Učenici prvog i drugog razreda bojali su pixel crteže s motivima jabuke te jesenskim motivima, a učenici trećeg i četvrtog razreda sudjelovali su  u potrazi za blagom.
Poruke koje su učenici morali odgonetnuti pisane su binarnim zapisom i Cezarovom šifrom, a svaka otkrivena vodila ih je do novog mjesta i nove poruke. Konačno, zadnja poruka vodila ih je do ružičnjaka gdje je bilo skriveno blago jer jabuka, kraljica voća, pripada porodici ruža.

Ostale fotografije pogledajte u FOTOGALERIJI.

objavio: Marina Gregić   datum: 2. 11. 2022.