Školski projekt "Od korica do korica"

Vlada Republike Hrvatske 2021. godinu proglasila je Godinom čitanja te se u svim odgojnim, obrazovnim i kulturnim institucijama organiziraju aktivnosti koje za cilj imaju provođenje Akcijskog plana Nacionalne strategije poticanja čitanja.

Naša škola se uključila u Plan ovogodišnjim školskim projektom koji nosi naziv „Od korica do korica“.

Ishodi školskoga projekta bili su:

• podržavanje nacionalne kampanje promicanja kulture čitanja „Godina čitanja 2021.“
  • poticanje navike čitanja među učenicima
  • proširivanje znanja o ocu hrvatske književnosti, Marku Maruliću, i njegovu najpoznatijem djelu – Juditi
  • razvijanje ljubavi prema materinskom jeziku
  • poticanje čitanja u svrhu zabave i opuštanja
  • poticanje čitanja prema preporuci vršnjaka
  • stvaralačko izražavanje nakon čitanja

Učenici razredne i predmetne nastave sa svojim su se učitelji(ca)ma uključili u projekt različitim aktivnostima: čitanjem, pisanjem, crtanjem, istraživanjem, mjerenjem, uspoređivanjem, kreiranjem prezentacija, stripova, izložbi – a sve to mogli su zahvaljujući čitanjem knjiga od korica do korica kako bi puno toga naučili! Učiteljica Ivona Grbeša priredila je posebnu prezentaciju radova koje su poslale učiteljice naših učenika iz područnih škola u Koritni, Kešincima, Forkuševcima, Vučevcima, Vrbci i Mrzoviću te, naravno, Semeljcima.

Učenici predmetne nastave uključili su se u projekt kroz nastavu Matematike i Hrvatskoga jezika. S nastavnicom M. Jaman proučavali su pojam omjera različitim nastavnim predmetima. S nastavnicama Hrvatskoga jezika stvaralački su se izražavali na temu lektire crtajući stripove, pišući pjesme (I. Čatić), izrađujući križaljke, intervjue s književnim likovima (M. Kaurin) i snimajući video-najave za svoje najdraže lektire (I. Sudar), a sve kako bi se zabavili i promovirali čitanje svojim vršnjacima!

Jesu li to uspjeli, pogledajte u galeriji ovoga projekta!

OMJER_U_DRUGIM_NASTAVNIM_PREDMETIMA_(1).pdf (2.25 MB)
Omjer.ppsx (488.65 KB)
OmjerHD_.ppsx (338.40 KB)
Omjeri_u_nastavnim_predmetima_(2).pdf (5.14 MB)

objavio: Marina Gregić   datum: 10. 12. 2021.