Static HTML

PROJEKT ŽENE U CRVENOM

U projekt „Žene u crvenom“ ove se godine uključila i naša škola. Akcija je održana prvog petka u veljači jer se tada obilježava dan žena oboljelih od moždanog i srčanog udara.

Javnozdravstvena akcija „Dan crvenih haljina“ započela je u Americi 2002. godine kako bi se podigla svijest žena o važnosti prevencije moždanog i srčanog udara.

Budući da se većina moždanih i srčanih udara može prevenirati zdravim načinom života, prepoznavanjem prisutnih čimbenika te liječenjem istih, važno je educirati i potaknuti žene na brigu o svome zdravlju.

Podršku ženama simbolično su pružili učenici i učitelji naše školu noseći taj dan crveno kako bi na taj način doprinijeli akciji poticanja žena u očuvanju i brizi za svoje zdravlje.

Martina Kaurin

objavio: NIKOLINA MIHIĆ   datum: 5. 2. 2021.

« Veljača 2021 »