PROJEKT „Škola za 21.stoljeće, školaza kreativnost“

I ove godine naša se škola uključila u projekt poticanja kreativnosti „Škola za 21.stoljeće, škola za kreativnost“ koji organizira osječka udruga Klikeraj u suradnji s Ministarstvom znanosti i obrazovanja.
Projekt je vrijedan 142 000 kn, a cilj mu je pružiti mogućnost darovitim učenicima da razvijaju svoju kreativnost, a jednako tako i učiteljima i nastavnicima da razvijaju vlastite kompetencije u radu s darovitim učenicima.

I ovoga puta daroviti četvrtaši vježbat će kako doći do dobre ideje kroz radionice kreativnog mišljenja, a petaši, šestaši i sedmaši će istraživati što je to veza, kakve veze postoje i kakve mogu biti. Stvarat će rješenje odnosno odgovor na vlastito istraživačko pitanje i svoje uratke prezentirat će pred učenicima i učiteljima iz drugih škola na Ljetnoj školi kreativnosti koja će se održati u lipnju u Osijeku. Četvrtaši će sudjelovati na Proljetnoj školi kreativnosti u svibnju gdje će imati priliku vidjeti, čuti i iskusiti nešto novo u raznolikim znanstvenim, umjetničkih i tehnološkim radionicama.
Pored naše škole, u projektu sudjeluju i druge osnovne škole širom Slavonije.
OŠ Tin Ujević, Osijek
OŠ Ane Katarine Zrinske, Retkovci
OŠ Julija Benešića, Ilok
OŠ Fran Krsto Frankopan, Osijek
OŠ Ivana Brlić-Mažuranić, Strizivojna
OŠ Bratoljub Klaić, Bizovac
OŠ Antun i Stjepan Radić, Gunja
OŠ Josip Kozarac, Semeljci
OŠ Dragutin Tadijanović, Vukovar
OŠ Vođinci, Vođinci
OŠ Stjepana Cvrkovića, Stari Mikanovci
OŠ Ljudevit Gaj, Osijek
OŠ Zrinskih, Nuštar
OŠ Antun Mihanović, Osijek
OŠ Vladimira Nazora, Vinkovci

objavio: NIKOLINA MIHIĆ   datum: 17. 1. 2020.

« Kolovoz 2020 »