Posjet lovačkom domu

Učenici uživali u lovačkim pričama

Učenici Osnovne škole Josipa Kozarca Semeljci, 26. travnja 2017. godine posjetili su Lovačko društvo „Srndać“ Kešinci iz Kešinaca. Nakon obilne kiše, sunčano vrijeme ih je pratilo od samoga jutra. Sastali su se ispred osnovne škole u Semeljcima u 9 sati.

Po učenike i njihove učiteljice došla su vatrogasna vozila; vozila DVD Kešinci i DVD Mrzović. Dvama vozilima s vrlo spretnim vozačima učenici su prevezeni u lovački dom.

Lovački dom nalazi se u kešinačkoj šumi Tomin hrast. Dočekali su ih predsjednik lovačkog društva lovac Zoran Rimac s ostalim članovima lovcima.

Boravak je bio ugodan, učenicima najbolji do sada s  pregršt zanimljivih lovačkih priča poznatog najstarijeg lovca Mate Zegnala. Preparirane divlje životinje ostavile su učenike bez daha, vodili su se beskrajni razgovori uz vatru pekući domaću slaninu koju su slasno bez priče i pojeli.

Nakon ugodnog boravka u društvu i na svježem zraku, morali su počistiti okoliš iza sebe. Vozeći se vatrogasnim vozilom kućama, orile su se priče budućih starih lovaca.

objavio: Marina Gregić   datum: 28. 4. 2017.

« Listopad 2017 »