Svečana priredba povodom 230 godina naše škole

28. listopada u semeljačkom Domu održana je svečana priredba povodom 230 godina naše škole.

Priredbu je otvorila ravnateljica Ružica Primorac govoreći  o osnutku i razvoju škole u Semeljcima i svim područnim školama. Kratak govor održao je i načelnik općine Grga Lončarević koji je školi čestitao njezin dan. U priredbi nam se pridružio i Tamburaški orkestar Općine Semeljci pod vodstvom učitelja Vlade Čatića, a čiji je nastup oduševio sve goste. Dramska skupina nižih razreda odglumila je slike iz Kozarčeva  djela Krčelići neće ljepote. Školski zbor nam je otpjevao pjesmu Slavonija uz pratnju školskih tamburaša. Učenici dramske skupine viših razreda oživjeli su lik Kozarčeva djeda. Ponovno je nastupio zbor s pjesmom Šumi, šumi javore. Na kraju je nastupio folklor. Spremili su se u narodne nošnje, ispleli šokačke pletenice, otplesali razna kola i otpjevali široke, otegnute šokačke pjesme. Nakon što je priredba završila, svi su uzvanici prisustvovali svečanom ručku.

Ana Vucić i Sandra Vujnović, 6.b

objavio: Marina Gregić   datum: 7. 11. 2016.

« Prosinac 2017 »