Projekt - Vrtim zdravi film

Zdravlje kao  najveća dragocjenost.

Krajem studenog  nastavnik Tjelesne i zdravstvene kulture Daniel Špehar, proveo je predavanje za sve učenike sedmih razreda  pod nazivom „Vrtim zdravi film“. Inicijatori tog projekta su Nesstle i Ministarstvo znanosti i sporta. Projekt  je posvećen učenicima sedmih razreda na nacionalnoj razini s ciljem edukacije učenika o važnosti pravilne prehrane te bavljenja tjelesnom aktivnosti.

Mnogi se ljudi ne brinu za svoje zdravlje, ne kreću se dovoljno i  jedu nezdravu hranu. Upravo zato ističe se  važnost kvalitetne prehrane, a isto tako i neizostavno bavljenje tjelesnom aktivnosti. Učenicima se predavanje jako svidjelo, a dobili su i majice s natpisom „Vrtim zdravi film“  te knjižice u kojima mogu pronaći mnogo korisnih savjeta  o zdravoj prehrani. Zdravom prehranom te povećanjem tjelesne  aktivnosti  štitimo svoje zdravlje koje nam je najdragocjenije što imamo u životu. Upravo je to poruka koju učenici u ovoj dobi trebaju osvijestiti kako bi već u ovoj životnoj fazi krenuli sa zdravim životom.

Martina Blažević, 7.a

("Klikom" na fotografiju, uvećajte ju.)

objavio: Marina Gregić   datum: 30. 11. 2016.

« Kolovoz 2017 »