Projektni dan - Budi gospodar svoje zemlje!

Početkom listopada u našoj školi održan je projektni dan. Tim danom započeli smo obilježavanje 230 godina škole koja ponosno nosi ime Josipa Kozarca.

Početak projektnog dana započeo je prezentacijom koju je izložila nastavnica Martina Milanović  govoreći o Kozarčevu životu i  njegovim djelima. Prezentaciju je pratilo učeničko čitanje ulomaka iz Kozarčevih djela (Slavonske šume,Tene,Moj djed,Krčelići neće ljepote...). S poviješću škole u Semeljcima i područnim školama, upoznao nas je nastavnik povijesti Ivica Jurčević. Zatim smo pogledali film Tena koji je nama učenicima bio posebno zanimljiv jer je snimljen na području Koritne i Vrbice.
     Cilj ovog projektnog dana bio je podsjećanje na književnika Josipa Kozarca koji je svojim djelima podučavao Slavonca važnosti i očuvanju slavonske zemlje i dobrog gospodarenja njome.

Klara Rašić, 7.b

Andrea Talavanić , 8.a

objavio: Marina Gregić   datum: 24. 10. 2016.

« Prosinac 2017 »